Maska od nima: Koža će imati zdravi sjaj i izgledati svježije, dok će akne i prištići biti manji! Evo kako je pripremiti na jednostavan način
- Budite prvi i komentirajte!
- 2 min čitanja
Nim (neem) je poznat po svojim blagotvornim svojstvima za njegu problematične kože i kose. Zbog jakog antibakterijskog, antigljivičnog, antiseptičkog i protuupalnog djelovanja, preporučuje se za razne kožne probleme i masnu kožu lica. Zbog toga je maska od nima dobila na popularnosti u zadnjih nekoliko godina.
Biljka nim već se stoljećima koristi za liječenje mnogih kožnih problema poput osipa, alergija, masne kože sklone aknama, upalnih stanja te lišajeva.
Iako su se u prošlosti koristili listovi nima, danas ga najčešće možemo naći u obliku finog zelenog praha ili ulja. Prah nima tako možete koristiti u pastama za zube, kupkama, maslacima i balzamima za tijelo, pakunzima za kosu sklonu peruti te u maskama za lice.
Maska za lice od nima i gline predstavlja odlično rješenje za probleme masne kože jer oba sastojka pomažu uspostaviti normalnu razinu izlučivanja sebuma te ukloniti bakterije koje se nalaze u povećanoj količini sebuma.
Dobrobiti nima za kožu su sljedeće:
- umiruje upalna stanja kože
- djeluje antiseptički
- ubrzava zacjeljivanje
- pomaže kod dermatitisa, lišajeva i ekcema
- djeluje antibakterijski i antivirusno
- uravnotežuje izlučivanje sebuma
- pomaže kod infekcija kože
- smanjuje pojavu akni i prištića.
Maska od nima za lice može se jednostavno napraviti, a odlično djeluje na kožu.
Maska od nima – recept
Za uobičajene maske od nima, dovoljno je pomiješati prah nima s medom ili jogurtom (uz dodatak ljekovite gline po želji) kako biste dobili pastu srednje gustoće koja je spremna za nanošenje. Ipak, donosimo vam recept za masku koja više podsjeća na serum i dubinski čisti pore te detoksicira kožu.
Sastojci:
- 30 ml ricinusovog ulja (izvlači nečistoće)
- 60 ml ulja divlje ruže, jojobe ili badema (hidratiziraju)
- 30 ml ulja nima (djeluje antiseptički)
- 1/4 čajne žličice eteričnog ulja lavande (umiruje i pročišćava)
Priprema
Sastojke pomiješajte u tamnu staklenu bočicu i protresite prije svake uporabe.
Kako biste otvorili pore, naparite lice tako da čistu toplu krpu ili ručnik za lice (ne vruću) držite na licu 30 sekundi. Uklonite ručnik i nanesite jednu čajnu žličicu ulja na lice, masirajući lice kružnim pokretima nekoliko minuta. Ponovite proces parenja lica sa svježe namočenim toplim ručnikom i obrišite lice nakon 30-ak sekundi. Ponovite ovaj postupak parenja i uklanjanja ulja još nekoliko puta nježnim pokretima.
Na kraju nanesite tonik ili kremu za lice, ako je potrebno, te uživajte u mekoj i čistoj koži.
Pročitajte i ove članke:
- Kadulja za lice: Bogata je antioksidansima, a može ukloniti bore i ožiljke! Evo kako se koriste ulje, maska i tonik
- Bore oko očiju: Ne bacajte novac na skupe kreme jer ove sastojke imate kod kuće! Ublažite bore ispod očiju na ova tri prirodna načina
- Microcoring: Novi trend pomlađivanja lica u kratkom vremenu! Ova neinvazivna metoda promijenit će budućnost faceliftinga.
Tekst Dana
Za vas izdvajamo
Poslušajte Momčila Otaševića i stručnjake te besplatno izmjerite PSA
- Nova Studio
- 1 min čitanja